bo.forleri.ru

Poznata Dijabetička

Tom Hanks

Glumac, koji je dobio Oscara, objavio je da ima dijabetes tipa 2, kada je TV voditelj David Letterman rekao je da njegova vitka figura u oktobru 2013. godine. Tom Hanks

"Otišao sam kod doktora, i on je rekao:" Da li se na visokom nivou šećera u krvi, što imate oko 36 godina? Čestitam vam. Imate dijabetes tipa 2, mladiću. " Hanks je dodao da je bolest pod kontrolom, ali on se našalio da ne može da se vrati na težinu da je u srednjoj školi (44 kg): "Bio sam jako mršava dečko!".

Halle BerryHalle Berry

Istražite druge nagradu Oskar film dobitnika s dijabetesom tipa 2. Zaboravite na trač da Berry obrnut sebe i prenosi na inzulin za dijabetes tipa 1 do dijabetesa tipa 2 - to je jednostavno nemoguće. Ljudi s dijabetesom tipa 1 ne proizvode inzulin, tako da im je potrebna injekcija hormona kako bi se živjeti. Neki ljudi s dijabetesom tipa 2, ali oralni lijekovi takođe treba inzulina za kontrolu šećera u krvi. Ali većina ljudi s dijabetesom tipa 2 može da živi bez injekcije insulina, za razliku od onih koji pate od dijabetesa tipa 1.

Larry KingLarry King

Talk show host ima dijabetes tipa 2. "Bolest je, naravno, je van kontrole", - Larry King je na svom šou. Dijabetes povećava rizik od razvoja srčanih bolesti, bolesti bubrega, moždanog udara i drugih teških bolesti. Larry King je imao operaciju - bajpas koronarnih arterija. Dijabetes nije jedini faktor koji povećava rizik od srčanih problema - Larry King, strastveni pušač, a pušenje uvelike šteti srcu. Ali vodeći računa o svojim dijabetesa, a ne pušenje, Larry King pomogao mu je srce i ostatak tijela.

Salma HayekSalma Hayek

Nominovan za Oskara glumica pretrpjela gestacijski dijabetes, koji je primetio tokom trudnoće, čeka rođenje svoje kćeri - Valentina. Salma Hayek ima porodičnu povijest dijabetesa. Stručnjaci kažu da su sve žene treba testirati na gestacijski dijabetes u 24-28 tjedna trudnoće. Žena sa visokim rizikom za dijabetes tipa 2 su testirani na svoju prvu prenatalnu posjetu. Obično nakon rođenja gestacijski dijabetes ide, ali je mogao da se vrati u narednih trudnoće. To također može povećati rizik od razvoja dijabetesa tipa 2 kasnije u životu.

Nick JonasNick Jonas

Ova pjevačica je javno objavio svoju dijabetesa tipa 1 u 2007. godini. On je rekao da je njegova simptomi uključeni gubitak težine i žeđi. Kada Nick Jonas dijagnosticiran s dijabetesom tipa 1, nivo šećera u krvi bila je iznad 40 mmol / l (normalno - 4,6 mmol / l). Nick Jonas je bio u bolnici, ali je naučio kontrolirati svoju bolest. dijabetesa tipa 1 je najčešći tip dijabetesa kod ljudi mlađih od 20 godina, ali se može javiti u bilo kojoj dobi.

Paula Deen

Paula Deen

Je poznati kuhar u januaru 2012. godine, rekao je da ona ima dijabetes tipa 2. Paula Deen, je dobro poznati po svojim slatkim receptima, ona kaže da je saznao da boluje od ove bolesti, prije nekoliko godina, ali ona nije rečeno o tome u javnosti, jer nije bio spreman za to. Ona je rekla da sada želi "da pusti svijet zna da dijabetes -. Ovo nije smrtnu kaznu"

delta Burkedelta Burke

Emmy-nominovana glumica je javno borio s prekomjernom težinom, što može da izazove dijabetes njen tip 2. Uz pomoć doktora, zdrave ishrane, hodanje i droge, ona smanjuje težinu. "Postoji toliko mnogo stvari, za ono što je potrebno da gledate, rekla je ona. - To može biti teško, ali samo da se držimo da ga ".

Drew CareyDrew Carey

Star komedije i kviz nam je rekao da ima dijabetes tipa 2, ali je bio previše umoran od zdravstvenih problema i sa viškom kilograma. Skinuo ugljikohidrata iz njegove ishrane i počeo da stalno ide u teretanu. On je pao 35 kg. "Ja više ne dijabetičar. Ne treba nikakve lijekove. "

Sherri ShepherdSherri Shepherd

Glumica i TV voditelj je rekao da čak i nakon što joj je dijagnosticiran dijabetes, ona je vrijeme da promijenite ishranu. Na kraju, Sherry Shepperd počeo jesti povrće bez sos i zobena kaša bez šećera. Takođe uklonjen moć sušenog voća i bijeli kruh. Zdrava prehrana u kombinaciji s vježbe, pomogao je smanjiti svoju težinu i osjećati puno bolje.

Randy JacksonRandy Jackson

Bivši sudija emisiji "Američki idol" je saznao da ima dijabetes tipa 2 u 2001. godini. Onda Randy Jackson pati od pretilosti, što povećava rizik od razvoja dijabetesa tipa 2. Imao je i povećan rizik od ove bolesti, kao što je povijest dijabetesa u svojoj porodici, i Afroamerikanci ih često pate od belih. Randy Jackson imao bajpasa, on smanjuje težinu za 45 kg, poboljšati svoju dijetu i napravio vježba - uključujući hodanje na pokretnoj traci i joge - glavna stvar u njegovom životu.

Billie Jean KingBillie Jean King

Čuveni teniser kaže da je ona, kao sportista, uvijek sjetiti o dijeti i vježba. Ali kada je sa tipom je dijagnosticiran dijabetes tipa 2 u 2007. godini, Billie Jean King je preselio na novu razinu. Ona kaže da je najteže promjena je da se smanji potrošnja šećera i ugljenih hidrata. "Za mnoge ljude to nije baš lijepo, ali to je upravo pomoći za dobro zdravlje - rekla je ona - Samo znam da može živjeti normalan, divan, krasan, aktivan život"

Jay CutlerJay Cutler

Američki dijabetes fudbaler tip 1 je dijagnosticiran 2008. godine, nakon što je izgubio 15 kg težine i bio je potpuno iscrpljen. Ali, Jay Cutler nije dozvolio dijabetes ga nokautirati igre. Sada je nosi inzulinske pumpe, prati nivo šećera u krvi, i poziva njegova bolest "upravljati". Tip 1 dijabetes - što je bolest u kojoj imuni sistem napada ćelije koje proizvode insulin - hormona koji kontrolira šećer u krvi.

Bret MichaelsBret Michaels

Pjevač muzičke grupe Poison tretirani za dijabetes, živi život rock zvijezda i glumac na televiziji. Je bolest dijagnosticirana Bret Michaels u dobi od 6 godina. Prema njegovim Web site, on sada radi "četiri injekcije insulina i osam testova krvi svaki dan." U 2010. godini je imao niz zdravstvenih problema, uključujući i krvarenje u mozgu, ali i dalje je osvojio televizijskoj emisiji The Celebrity Apprentice. On je preselio svoju nagradu od $ 250 000 za Američko udruženje dijabetičara.

Patti LabellePatti Labelle

Ovaj pjevač ima dijabetes tipa 2. Na svojoj web stranici, Patti Labelle govori o njegovoj bolesti: "onesvijestio sam na sceni ... i doktor je došao do mene i rekao:" Vi znate da je dijabetes tipa 2? ". Ja sam rekao da je koncept o tome nemaju. " Imala je porodičnu istoriju dijabetesa. Od tada, Patti Labelle je napisao nekoliko knjiga o zdravoj ishrani receptima, to se stalno bavi fizičke aktivnosti. Patti Labelle sebe naziva "divabetik" - kombinacija riječi "dijabetičar" i "Diva".

Mary Tyler MooreMary Tyler Moore

Glumica ima dijabetes tipa 1. Je bolest dijagnosticirana u dobi od 30 godine, kada je Mary Tyler Moore u bolnici nakon pobačaja. Rutinski test krvi u bolnici našli vrlo visok nivo šećera u krvi - 41 mmol / L "Odmah su me imenovao insulin" - kaže Mary Tyler Moore. Ona je sada gotovo 80 godina, a aktivno promiče proučavanje dijabetesa. Ona je predsjednik Fondacije za juvenilni dijabetes istraživanja (International studije iz oblasti maloljetničkog dijabetesa Foundation).

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
© 2018 bo.forleri.ru