bo.forleri.ru

Mjesečna u ranoj trudnoći

Mjesečna u ranoj trudnoći

Može ići mjesečno tokom trudnoće?

Ne. Menstruacija može ići samo u ne-trudnica.

U trudnica, nivo u krvi raste hCG i prolaktin, i zbog tih hormona u tijelu ide u drugi "modu" rada. U ovom novom "režim" u jajnicima prestaju da sazri jaja i hormoni se proizvode ne toliko kao prije.

Kao rezultat svih tih promjena, materica takođe počinje sa radom u novim načinima: Sada ona ima zadatak da štiti plod. Materice zaustavlja procese rasta i odbacivanja endometrija, odgovorna za pojavu menstruacije svaki mjesec. Menstrualnog ciklusa je zaustavljen i perioda ne javljaju.

Trudna sam, ali nisam imao mjesečno - što to znači?

Kao što je već gore spomenuto, trudnice ne mogu da idem mjesečno. Ali umjesto toga se može pojaviti krvavi vaginalni iscjedak, nalik mjesečno. Takva raspodjela može ići kao u izobilju kao i prošlog mjeseca i isti broj dana koje možete dovesti u zabludu. Otprilike jedna od četiri trudnice mogu pojaviti uočavanje u ranoj trudnoći.

Kako razlikovati normalno od mjesečnih krvarenja za vrijeme trudnoće?

Poteškoća leži u činjenici da krvarenje može doći u tim danima, kada bi trebalo da dođe do menstruacije, može biti isto kao za vrijeme menstruacije, pa čak i posljednjih nekoliko dana, koliko i mjesečna. Međutim, ako imate nezaštićeni seks djela ili greške na recepciji pilule za kontracepciju, Koji dolazi u mjesečnim stavljen na raspored dana nije garancija da nisi trudna. Vidjet ćete u svakom slučaju treba da test na trudnoću.

U ovom trenutku, mjesečno nije bilo kao i obično. Da li to znači da sam trudna?

Ako živite seksualni život, a posebno, nisu zaštićeni, a zatim bilo kakve promjene u prirodi menstruacije može značiti da ste trudni. Verovatnoća trudnoće je dovoljno visok, ako:

  • Mjesečna je došao prije nego što su za 2-7 dana nego što je uobičajeno na rasporedu
  • Menstruacije nisu bili toliko u izobilju kao i obično (trebalo je manje brtve)
  • Mjesečna imao neobičan boja (roza, svijetlo smeđe, smeđa, crna)
  • Mjesečna trajao manje dana nego što je uobičajeno

Važno: coitus interruptus, kada partner ne nosi kondom, ali prije ejakulacije izvadite penis iz vagine, nije pouzdano sredstvo zaštite od trudnoće i jednaka nezaštićenog seksa. To jest, možete dobiti trudna kao rezultat PAP.

A test na trudnoću pokazuje dva traka, ali došao sam mjesečno. Šta to znači?

Ako test pokazuje dvije trake ili test krvi za HCG On je potvrdio trudnoću, onda trudnoće i imaju izgled uočavanje i dalje ne negira rezultata ispitivanja ili analize.

Svaka četvrta žena u ranoj trudnoći pojaviti krvavi vaginalni iscjedak. Otprilike polovina od tih žena ne ugrožavaju uočavanje trudnoće i ne kažem da nešto ne ide kako treba. Ali druga polovina mrlja je znak vanmaterične trudnoće ili propustio abortus i pobačaj. To je razlog zašto vam je potrebno obratiti pažnju na ove sekreta i obratite se ginekologu kako bi bili sigurni da je sve u redu.

Kada spotting tokom trudnoće nije opasno?

Spotting u ranoj trudnoći nije tako rijetkost, jer bi to moglo izgledati na prvi pogled. Previše žene se okreću ginekologa o tome. Ponekad ove sekret ne ugrožavaju trudnoću i povezani su sa promjenama u organizmu tokom trudnoće:

  • implantacija krvarenje
  • Krvarenja povezan s seksualni odnos
  • Uočavanje povezani sa inspekcijskim kod ginekologa

Ono što je implantacija krvarenje?

Implantacija krvarenje se događa u oko 20-30% trudnica. Implantacija je proces embriona pričvršćivanje na zid maternice.

Tokom implantacije maternice može doći do oštećenja krvnih žila, što dovodi do pojave vaginalnog mrlja različitog intenziteta. Ponekad je samo nekoliko mesta na roze gaćice, ponekad je mrak uočavanje, koji traje nekoliko dana.

Kad se pojavi implantacija krvarenje?

Implantacija krvarenje se može javiti 7-14 dana nakon začeća. Najčešći krvarenje pojavi nekoliko dana prije očekivane menstruacije, ali se može javiti u danima, kada bi trebalo da dođu mjesečno, pa čak i sa zakašnjenjem od nekoliko dana u mjesecu.

Imam šture krvarenje, a sada osećam da moram doći mjesečno

Ako planirate trudnoću i sumnjate da mrlja može biti implantacija krvarenje, onda ne brinite, ako imate bilo kakve simptome početka menstruacije (zvocanja bolovi u trbuhu, oticanje dojke). Rani znakovi trudnoće su vrlo slične ranih znakova menstruacije, tako da i dalje imaju šansu da bude trudna. Da biste saznali za sigurno da li postoji trudnoća, zaokret test krvi za HCG. Ova analiza može se uzeti u roku od 11 dana nakon nezaštićenog odnosa. Ali test na trudnoću neće pomoći ovdje - to je prerano da se uradi.

Trudna sam i nakon seksa sam imala menstruacije (krvarenje, smeđe pražnjenja). To je opasno?

klasik Seks u trudnoći nije opasno i može izazvati pobačaj. Međutim, nakon odnosa možda pojaviti smeđe pražnjenja.

Ove sekreta su povezani sa činjenicom da su vagina i cerviks je mnogo obilnije dotok krvi u trudnoći. Zbog povećanog protoka krvi u sluznicu vagine i cerviks postaje osjetljiva na različite stimuluse, na koje seks pripada. Kao rezultat toga, mala i benigne lezije sluznice možete pojaviti uočavanje nakon odnosa. Tipično, takvo odvajanje nije opasno, a opet, morate vidjeti ginekologa.

Ono što trebate učiniti u ovoj situaciji?

Ako se tijekom seksa imate bilo kakvih mrlja, trebalo bi zaustaviti seksualni čin i da se suzdrže od seksa prije odlaska kod ginekologa. Nastaviti seksualne aktivnosti će biti u slučaju da ginekolog ne otkriva nikakve abnormalnosti.

Iskoristite brtveOni će vam pomoći da shvatite koliko krvi je izašla iz vagine i da se odredi boja krvi. Vaš ginekolog sigurni da pitati o tim trenucima i da će biti jako dobro ako ste u mogućnosti da odgovori na njegova pitanja.

Ne koristite tamponi i ne uđe ništa u vaginu.

Pogledajte svoje doktora odmah, ako pored krvarenja imate bol u trbuhu, mučnina ili povraćanje, vrtoglavica ili nesvestica, ili ako je izbor ići sa ugrušaka ili kriške tkiva.

Ja sam trudna, a nakon ispitivanja od strane ginekologa sam imala menstruacije (krvarenja). To je opasno?

Pregled u ginekološku stolicu, a kamoli ogradu mrlje tokom inspekcije, lako može izazvati krvarenje u ranoj trudnoći. Po pravilu, te emisije nisu opasne.

Ono što trebate učiniti u ovoj situaciji?

Apstinira od seksa za vrijeme trajanja pražnjenja i ne koriste tampone. Ako spotting oskudan (sasvim svakodnevno jastučići) i trajati više od 2 dana, sve je u redu. Za bilo kakve druge promjene, obratite se lekaru.

Trudna sam, ali počeo sam da imam krvave pražnjenje s neprijatan miris. Šta je to?

Neprijatan miris u pražnjenja je uvijek znak upale. Upala sluznice vagine ili cerviksa je lako oštetiti, što dovodi do pojave ružičaste ili smeđe pražnjenja. Budite sigurni da se obratite lekaru i da ih Bris na floru. Bilo koji upalne bolesti tokom trudnoće može ugroziti zdravlje vaše nerođene bebe.

Kada krvarenje može ugroziti trudnoću?

Obratite lekaru odmah ako:

  • spotting u pratnji jake bolove u trbuhu, mučnina, povraćanje
  • uočavanje su svijetlo crvene ili scarlet
  • spotting sa kvržice ili komada tkanine
  • Ja sam se onesvijestila ili imate glavobolju, slabost, vrtoglavica, blijeda koža i ubrzao puls

Opisanih simptoma u ranoj trudnoći može ukazivati ​​na teškim uslovima: ektopične trudnoće, molarne trudnoće ili pobačaja.

Ono što je vanmaterične trudnoće?

Ako se vanmaterične trudnoće fetus razvija u materici nije kao što bi trebalo biti, kao iu drugim organima. Najčešće, to je jajovoda, ali i voće se može pričvrstiti na vrata maternice, jajnika, ili peritoneum. Prema statističkim podacima, 60 svaka je vanmaterične trudnoće. Na našim stranicama postoji članak posvećen vanmaterične trudnoće i njen tretman.

Simptomi vanmaterične trudnoće:

  • pojava krvarenja iz vagine
  • akutna bol u trbuhu ili boku
  • nesvjestica, glavobolja, bledilo kože i brzo puls - to su znaci unutrašnjeg krvarenja
  • mučnina, povraćanje

Ono što trebate učiniti u ovoj situaciji?

Traži hitnu medicinsku pomoć ili nazovite hitnu pomoć.

Ono što je pobačaj?

Pobačaj je spontani pobačaj, ili pobačaja. Otprilike 15-20% svih trudnoća završava pobačajem do 12 tjedana. Simptomi pobačaja:

  • krvavi vaginalni iscjedak
  • grčeve u trbuhu (obično jači nego tokom menstruacije)
  • vaginalni iscjedak u obliku grudica ili komada tkiva

Većina pobačaja se ne može spriječiti. Pobačaj - reakcija na nenormalan curi trudnoću ili da se zaustavi razvoj fetusa. (propustio abortus). Pobačaj ne znači da niste zdravi, ili koji ne mogu imati djecu u budućnosti. Najčešći uzrok pobačaja je fetalnih anomalija. To je, tijelo dobiva osloboditi od voća, koje će prije ili kasnije umrijeti, ili su umrli.

Ono što trebate učiniti u ovoj situaciji?

Traži hitnu medicinsku pomoć ili nazovite hitnu pomoć.

Šta je molarne trudnoće?

Molarne trudnoće je opasna komplikacija trudnoće u kojem se embrio u utrobi nije, ili su prisutni samo neki od embrija tkiva. Molarne trudnoće može degenerirati u maligni tumor, horionepiteliomu opasne po život žene.

Hidatiformna mladež najrjeđih uzrok krvarenja u trudnoći (oko 1 u 1200 trudnoća komplikuje grozdasta mladež). Često molarne trudnoće javlja kod žena starijih od 35 godina, a kod žena starijih od 40 godina rizik od grozdasta mole se povećava 5-10 puta. Ipak, niko nije imun od grozdasta mladež i zato uvijek treba biti na oprezu.

Simptomi grozdasta mole:

  • krvavi vaginalni iscjedak
  • mučnina i povraćanje
  • veoma visok nivo hCG, koji ne odgovaraju gestacijska dob
  • odsustvo srca fetusa na ultrazvuku

Ono što trebate učiniti u ovoj situaciji?

odmah se obratite lekaru.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
© 2018 bo.forleri.ru